Szara jesień? Nie w Warszawie!

warszawa-jesien-2016

Lato powoli dobiega końca. Czy to powód, aby pogrążyć się w chandrze, zawinąć w kocyk i zapomnieć o świecie? Zdecydowanie nie! Jeśli mieszkasz w stolicy albo przyjeżdżasz tam na jesień, to zobacz, jakie będą powody, aby pomimo pierwszych chłodów dalej wychodzić z domu.

Kojący wieczór z Passengerem

Oto Michael Rosenberg, skromny chłopak z gitarą, a przy tym autor światowego hitu „Let her go”. Jego szczere i prawdziwe piosenki poruszyły już miliony. Wystąpi 5 października w teatrze Palladium. Koncert w sam raz, aby wybrać się na niego z drugą połówką albo najlepszym przyjacielem.

Bilet: 120 PLN, do kupienia na Ebilet.pl

Rozruszaj się na Narodowy Dzień Sportu

Idzie jesień, więc kończymy sezon aktywności fizycznej i zakładamy ciepłe kapcie? W żadnym wypadku. W utrzymaniu dobrej formy pomogą Ci wydarzenia związane z Narodowym Dniem Sportu. Przy okazji nauczysz się czegoś nowego, bo przewidziane są nieodpłatne szkolenia z różnych dziedzin sportu. A to wcale nie koniec atrakcji. Przyjdź 1 października na błonia Stadionu Narodowego.

Szczegóły na temat konkretnych wydarzeń związanych z NDS mają zostać dopiero ujawnione – dlatego warto śledzić tego fanpage’a na Facebooku.

Titanic – podróż w czasie

Mobilna wystawa, którą widziało już ponad milion osób w całej Europie, trafiła wreszcie do Pałacu Kultury w Warszawie. Na powierzchni ponad 2000m² można teraz odbyć podróż w czasie do korytarzy zatopionego parowca i obejrzeć ponad 200 przedmiotów wydobytych z pokładu. Jeśli należysz do osób, które tragedia Titanica nie tylko przeraża, ale i fascynuje – czas na obejrzenie wystawy masz do 9 października.

Bilet normalny 39,99

Bilet ulgowy 29,99

Więcej o wystawie

The Baseballs, czyli Rihanna i Katy Perry na rockandrollowo

Cover band, jakiego nie było. Muzyka the Baseballs to przebojowa mieszanka: ci chłopacy wykonują współczesne hity w szalonych wersjach nawiązujących do lat 50. i 60. Bez względu na to, czy słuchacie Rihanny, czy też wolicie muzykę z czasów Elvisa – na tym koncercie nie ustoicie w miejscu. Odbędzie się on 28 września w klubie Stodoła.

Ceny biletów: 129 (miejsca siedzące), 99 (miejsca stojące), do kupienia na Ticketpro.pl

Miłość.com

Spektakl, wobec którego trudno będzie przejść obojętnie – choćby ze względu na to, że opowiada o mężczyźnie, który przez Internet zakochuje się w wirtualnej dziewczynie. Dzięki ciekawej tematyce warto się wybrać nie tylko dlatego, że występuje tam Natalia Siwiec.

Miłość.com będzie można obejrzeć 30 września oraz 1 października. Bilety można zerezerwować na stronie Teatru Sabat

Moda z głową: Slow Fashion 2016

Jeśli od ubrań z sieciówek wolisz takie, które mają posłużyć lata, wpadnij na Slow Fashion – jedno z najważniejszych wydarzeń modowych w Polsce. Organizowane jest przez grupę Slow, która, jak piszą jej przedstawiciele, propaguje mądre podejście do konsumpcji. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1 – 2 października.

Wstęp: 10 zł

Więcej o Slow Fashion 2016

Płyń lub giń wystawa w Centrum Nauki Kopernik

Wszystko, czego o wodzie nie wiedzieliśmy i nawet nie przyszło nam do głowy zapytać. Wystawa sprawi, że w zupełnie nowy sposób spojrzysz na ludzkie zmagania z oceanem i przekonasz się, jaka jest siła żywiołu. Na wystawę można wpaść do 29 października.

Bilet ulgowy – 18

Bilet normalny – 27

Więcej o wystawie na stronie Centrum

14 Warszawskie Targi Sztuki

Oto jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tej jesieni. Targi Sztuki to nie tylko ponad 1000 dzieł sztuki wystawionych przez ponad 50 galerii oraz antykwariatów, ale także szereg warsztatów  wykładów. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14 – 16 października 2016 w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie, a honorowy patronat nad nim obejmie prezydent Warszawy.

wydarzenia-kulturalne-Warszawa-jesien-wrzesien-pazdziernik-2016-01

Dodaj komentarz