Najlepsze męskie blogi podróżnicze – czas na Panów!

najlepsze BLOGI MĘSKIE

Rankingi, które publikujemy na naszej stronie to bardzo subiektywna ocena tego, co w wirtualnej przestrzeni udało nam się znaleźć. Ze względu na ich mnogość postanowiliśmy podzielić je tematycznie. Prezentowaliśmy już wybrane blogi podróżnicze prowadzone przez kobiety. Tych męskich nie mogło tu zabraknąć. Czy ich wyjazdy wyglądają inaczej? Dlaczego podróżują? Jakim językiem piszą? Co fotografują będąc w drodze? Oto zestawienie 10 stron, na których przedstawiony jest męski punkt widzenia życia w podróży. 

Autostopem przez życie

Autostopem przez życie

Słynny blog człowieka, który zdecydował się zwiedzać świat podróżując autostopem. Przemek mówi o sobie, że jest „zwykłym studentem”. I choć autostop powraca do łask wśród szukających przygody młodych ludzi, niewiele osób decyduje się na dalekie wyprawy przez całą Azję lub dostaje się na Karaiby… jachtostopem!  

LiveALife

Live a life

Blog, którego autor wykorzystał multimedialną przestrzeń do zamieszczania nie tylko tradycyjnych wpisów o podróżach, ale również filmów. Na stronie znajdują się poradniki, fotografie i materiały video z wyjazdów Marcina „Mosaka” do Azji, Ameryki Południowej i Europy. Marcin otrzymał tytuł Blog Roku 2013 w konkursie National Geographic Traveler.

Kołem się toczy

Kołem się toczy

Kołem się toczy życie Karola Wernera, który postanowił zwiedzać świat na rowerze, ewentualnie tanimi liniami lotniczymi – bo niskobudżetowe podróże dają najwięcej satysfakcji. Lubi być blisko natury i blisko ludzi. Na jego blogu znajdziemy relacje z wyjazdów, galeria zdjęć oraz filmy. A na półkach księgarń czeka na nas książka Karola „Kołem się toczy. Przez Kaukaz i Bliski Wschód”.

Choose travel

Choose travel

Łukasz to dziennikarz. Jakub to filmowiec. Razem stworzyli stronę Choose Travel, na której dzielą się wrażeniami z licznych podróży w różne zakątki świata. Wydali również książkę „Chiny od A do Z. Państwo Środka na każdą kieszeń”. Warto zaglądać na ten blog ze względu na świetne teksty i liczne zdjęcia. Strona prowadzona jest również w języku angielskim.  

Grzegorz Gawlik

Grzegorz Gawlik

Podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf i zdobywca wulkanów. Grzegorz Gawlik już od lat wspina się najwyższe szczyty świata, pisze książki, organizuje wyprawy i spotkania podróżnicze. Jego blog to prawdziwa kopalnia wiedzy – nic dziwnego, autor odwiedził 66 państw na 6 kontynentach. Na jego stronie znajdziemy relacje, zdjęcia, porady oraz informacje o aktualnie prowadzonych projektach. 

Oderwany

Oderwany

Mariusz Stachowiak to podróżujący fotograf, który traktuje zdjęcia w niezwykle emocjonalny sposób. Na jego stronie znajdują się portrety mieszkańców miejsc, które odwiedza, krajobrazy oraz egzotyczne, zagraniczne sesje ślubne. Wpisy o podróżach znajdziemy w zakładce „oderwany”. Autor organizuje również wystawy i prelekcje – warto śledzić jego aktywność na bieżąco.

Plecak wspomnień

Plecak Wspomnień

Kuba zakochał się w autostopie w 2008 roku w Bieszczadach. Od tej pory podróżuje coraz dalej, korzystając z najtańszych środków transportu. To specjalista od oszczędnego podróżowania, który na swoim blogu pokazuje, że nic nie stoi na przeszkodzie w realizowaniu marzeń. Do tej pory przejechał już ponad 75 tysięcy kilometrów i zwiedził 39 państw Europy i Azji.

Wojażer

Wojażer

Marcin Wesołowski, „Wojażer”, nie chce, aby jego blog stał się kolejnym pamiętnikiem z udanych wyjazdów za granicę. Na swojej stronie zamieszcza obserwacje i przemyślenia dotyczące życia w innych krajach. Jego blog to spora dawka informacji i inspiracji w przejrzystej formie.  

Życie jest piękne

Zycie jest piekne

„Życie jest piękne!” to blog, z którym zetknęliśmy się dopiero niedawno. Jego autor, Michał Maj, prowadzi agencję interaktywną – co jest obietnicą dobrych tekstów, przejrzystego designu i starannie wyselekcjonowanych fotografii. Na blogu pojawiają się porady oraz przewodniki po popularnych destynacjach. A jaka jest historia Michała? Otóż pewnego dnia zrobił listę marzeń, które od tego momentu stara się realizować. Pozostaje trzymać kciuki i zaglądać na jego stronę.  

Stay Fly

stay fly

Jan prowadzi bloga lifestyle’owego, na którym pojawiają także wpisy z podróży. Chociaż opisuje raczej popularne turystyczne destynacje, robi to w wesoły i ciekawy sposób, pokazując, że każda podróż może być fajną przygodą i nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata, aby stać się bogatszym o nowe doświadczenia.

4 myśli na temat “Najlepsze męskie blogi podróżnicze – czas na Panów!

Dodaj komentarz