Jak ugryźć kolor? Sposoby na ożywienie wnętrza

jak-ozywic-wnetrze

Moda na biele, beże i szarości we wnętrzach trwa. Styl skandynawski, o którym niedawno pisaliśmy, znajduje coraz większą grupę zwolenników. Nie każdemu jednak tak urządzone wnętrze będzie się podobać. Niektórym będzie się ono wydawać chłodne, mało przytulne, i pozbawione wyrazu. A przecież każdy z nas chciałby, aby jego dom miał jakiś charakter, inspirował, oddawał naszą osobowość. Jaki jest więc najlepszy sposób na ożywienie wnętrza? Oczywiście kolor. Spokojnie, nie będziemy Cię namawiać do pomalowania wszystkich ścian w wielobarwne wzorki 🙂 Jednak dodanie kilku elementów sprawi, że wnętrze stanie się wyjątkowe. Poniżej znajdziecie kilka sposobów na to, jak nadać wnętrzu nieco życia na przykładzie kilku znajdujących się w naszej ofercie apartamentów.

 Podświetlenie, a może mini poduszeczka?

W monochromatycznym pomieszczeniu wystarczą nawet drobne kolorowe akcenty. W jednolitej kolorystycznie przestrzeni będą doskonale widoczne. Niewielkie czerwone poduszeczki na szarej sofie od razu przykują uwagę zachęcając do zatopienia się w miękkiej kanapie. Oryginalnym rozwiązaniem może być także barwne podświetlenie na suficie, które podkreśli kształt i wielkość pokoju, a wieczorem stworzy intymny nastrój.

jak-ozywic-wnetrze-01
Apartament Fioletowy w Gdańsku

Przyciągające uwagę meble

Innym często stosowanym rozwiązaniem jest umieszczenie w niemal całkowicie białej przestrzeni intensywnie kolorowego mebla, np. sofy lub fotela. Doskonale sprawdzają się w takich wypadkach odcienie turkusu, czerwieni lub żółci. Ważne, aby taki mebel był dobrze zaprojektowany. Oprócz funkcji praktycznej taki przedmiot staje się bowiem swoistą rzeźbą, ważnym elementem estetycznym.

jak-ozywic-wnetrze-03
Terrace Apartment w Warszawie

Czasem wystarczy farba

Jeśli nowe meble nas nie przekonują, możemy posłużyć się innym trikiem. Pomalowanie jednej ze ścian na wybrany kolor doskonale ożywi wnętrze. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość przemalowania ściany w dowolnym momencie, bez konieczności wymiany innych elementów wystroju. Aby efekt był spójny, warto umieścić w przestrzeni korespondujące dekoracje – obrus, pled czy poduszki w tym samym odcieniu.

jak-ozywic-wnetrze-05
Apartament Krawiecka 57 we Wrocławiu

Urozmaicenie klasyki przez intensywny kolor

Dodanie intensywnych kolorystycznie elementów sprawdzi się nie tylko w przypadku wnętrz nawiązujących do stylu skandynawskiego, ale także w klasycznych, bezpiecznych beżowo-brązowych wnętrzach. Umieszczenie w takiej przestrzeni czerwonych elementów da efekt przytulnego, ale wyrazistego pokoju.

jak-ozywic-wnetrze-06
Apartament Jesienny w Krakowie

A dla odważnych? Limonka albo róż

Osoby, które nie boją się eksperymentować, zamiast stawiać na sprawdzone kolory, mogą sięgnąć po bardziej awangardowe rozwiązania. Limonka czy róż nie muszą przypaść do gustu każdemu, ale będą odpowiednie dla nowoczesnych, energetycznych wnętrz.

jak-ozywic-wnetrze-07

Pamiętajmy, czasem niewielkie zmiany robią wielką różnicę. Warto więc sprawdzić różne sposoby na ożywienie wnętrza – i uczyć się od najlepszych projektantów!

Dodaj komentarz