Urlop w niepogodę – co robić, kiedy pada?

co-robic-w-deszczowy-weekend

Słońce – chyba nigdy nie pragniemy go bardziej niż w czasie urlopu, a perspektywa deszczu nierzadko spędza nam sen z powiek. Bo co robić, kiedy za oknem szaro, zimno, ponuro i w dodatku mokro? Przede wszystkim, nie ma co popadać w panikę i rezygnację. Nawet w niepogodę można ciekawie spędzić wolny czas. Poznajcie nasze propozycje.

 #1 Przede wszystkim zbadaj grunt

W czasie deszczu są zawsze dwie opcje – albo zostać w domu, albo pójść gdzieś pod dach. Ale żeby wyjść, trzeba wiedzieć przecież gdzie! Dlatego najpierw dowiedz się, co ciekawego dzieje się w mieście, do którego przyjechałeś. Może jeszcze załapiesz się na któreś z opisanych przez nas wydarzeń we Wrocławiu?

co-robic-w-deszczowy-urlop

#2 Czas na zabawę

Skoro masz dużo wolnego czasu, to dlaczego nie wykorzystać go na zabawę? Wystarczy, że w będziesz mieć duży stół oraz planszówki albo talie kart. Gry to świetny sposób na zabicie nudy. W tym celu oczywiście przyda się stół z miejscem dla kilku osób. Np. taki, jaki znajduje się w Apartamencie Niebieskim w Krakowie.

co-robic-na-urlopie-kiedy-pada-deszcz-02
Apartament Niebieski w Krakowie – ze stołem w sam raz do grania w planszówki 🙂

#3 Urlop z gwiazdami

Większość apartamentów pod wynajem zaopatrzona jest w internet, telewizor i odtwarzacz DVD, czyli we wszystko, czego potrzeba do zorganizowania domowego maratonu filmowego. Kiedy za oknem siąpi deszcz, Ty możesz przenieść się do innego świata i spędzić dzień w gwiazdorskim towarzystwie prosto z czerwonego dywanu. Najlepiej obejrzeć oczywiście filmy w jakiś sposób związane z miejscem, w którym akurat spędzasz urlop. Nie zapomnij o popcornie!

apartament-we-wroclawiu-z-duzym-telewizorem
Apartament we Wrocławiu z dużym telewizorem i wygodnymi kanapami.

#4 Ugotuj coś

Jeśli masz dostęp do kuchni, to może warto popracować nad swoimi kulinarnymi zdolnościami? Ugotuj obiad, dopracuj swoje ulubione danie albo upiecz pyszne ciasto. Może zapachami uda Ci się odstraszyć brzydką pogodę. A w niektórych apartamentach kuchnie są takie, że aż chce się gotować! Np. we Fragola Apartments Wawel Studio.

apartament-w-krakowie-z-ladna-kuchnia
Fragola Apartments Wawel Studio

#5 Zwiedzaj od środka

A jeśli z gotowaniem jest Ci nie po drodze, to po prostu zdaj się na innych. Zamiast zwiedzać zabytki, możesz przejść się po knajpach i restauracjach w poszukiwaniu tradycyjnych przysmaków kuchni regionalnej. Może będąc na przykład w Krakowie, poznasz nowe smaki Małopolski?

co-robic-w-deszczowy-urlop-04

#6 Romantyczny relaks

Na urlop jedziemy przede wszystkim po to, żeby odpocząć. Zadbaj więc o odpowiednią atmosferę do relaksu – zapal świeczki i puść nastrojową muzykę. Do tego książka i gorąca herbata. A może Jacuzzi? Brzmi jak dobry wypoczynek. Znajdziesz je na przykład w Apartamencie Odrzańska we Wrocławiu.

apartament-z-jacuzzi-wroclaw
Apartament Odrzańska we Wrocławiu

#7 Polub deszcz!

Żaden z pomysłów nie przypadł Ci do gustu, a nie możesz już wytrzymać siedząc zamkniętym w czterech ścianach? Załóż kaptur, kalosze i wyjdź na deszcz! Przecież z cukru nie jesteśmy. Poczuj w sobie dziecko, skacz po kałużach i po prostu ciesz, że nie musisz iść do pracy 🙂

 

Dodaj komentarz