Tani nocleg w Berlinie? NIE TYLKO W HOSTELACH!

najstraszniejsze oferty (1)

Znana ze swojego modernistycznego stylu oraz rozrywkowego charakteru stolica Niemiec przyciąga całkiem sporo turystów z całego świata. Miasto sprzyja taniemu podróżowaniu ze względu na liczne darmowe atrakcje. Przy dobrym zaplanowaniu naszego wyjazdu, zaoszczędzimy również na transporcie. Możemy dotrzeć tam pociągiem, samolotem, autokarem czy za pośrednictwem popularnego ostatnimi czasy serwisu BlaBlaCar.  Jak zaplanować swój pobyt, aby na noclegach nie ucierpiała nasza kieszeń?

Lokalizacja i komunikacja

Najważniejszą kwestię stanowi wybór dzielnicy, w której chcemy się zatrzymać. Należy zwrócić uwagę na specyfikę miasta, którego zabytki nie są skupione w jednej lokalizacji. Poruszanie się po mieście ułatwia metro, dlatego warto sprawdzić czy miejsce naszego noclegu znajduje się blisko stacji. Należy przygotować się na częste korzystanie z doskonale rozwiniętej komunikacji miejskiej, dzięki której dotrzemy w każdy zakątek metropolii.

Różnorodność ofert noclegów

Berlin posiada niezwykle bogatą bazę noclegową, począwszy od hosteli po luksusowe hotele, rozlokowane po całym mieście. Ceny w schroniskach młodzieżowych, znajdujących się głównie w okolicy Ku’damm, zachodniej części stolicy rozpoczynają się od 10 euro od osoby w pokojach wieloosobowych. Na pobyt w hotelu powinniśmy przygotować od 25 do 50 euro od osoby, w zależności od lokalizacji oraz standardu obiektu. Aby zapewnić sobie pobyt w dobrych warunkach, należy pamiętać o dokonaniu wcześniejszej rezerwacji, szczególnie w trakcie trwania masowych imprez i festiwali, z których Berlin słynie. Dla osób pragnących zaoszczędzić oraz lubiących poznawać nowych ludzi, z pomocą przychodzi strona couchsurfingowa. Za jej pośrednictwem możemy znaleźć osoby, które przenocują nas za darmo. Nie wszystkim jednak towarzystwo zupełnie nieznanych osób może odpowiadać.

Co z apartamentami?

Bardzo dobrze na tym tle wypadają apartamenty w Berlinie. Opcja ta cieszy się coraz większym powodzeniem ze względu na porównywalne, a nawet niższe koszty wyjazdu. Jeśli planujemy wypad większą grupą, możemy spotkać się z cenami niższymi niż te obowiązujące w hostelach. Najniższe to jakieś 15 euro od osoby (kiedy są to apartamenty wieloosobowe lub trafimy na ofertę last minute), a najwyższe sięgają czasem powyżej 100 euro.. Prywatne apartamenty stają się coraz bardziej popularne i nie ma w tym nic dziwnego, bo zapewniają domową przestrzeń oraz pełną niezależność. Otrzymując klucze do mieszkania, sami organizujemy swój czas, a z kuchni możemy korzystać o każdej porze. W Berlinie odnajdziemy ich bardzo wiele, rozsianych po całym mieście, podobnie jak atrakcji, które nas tam czekają.

Berliński chillout 

Kiedy przyjdzie czas na spakowanie walizki, nie pozostaje nic innego jak rozkoszować się widokiem i atrakcjami miasta. Do najważniejszych, poza znaną Bramą Brandenburską, Reichstagiem czy Murem Berlińskim zalicza się Most Oberbaum, Pałac Charlottenburg oraz Czerwony Ratusz. Berlin przyciąga różnorodnością oraz ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi i każdy odnajdzie tu coś dla siebie!

Dodaj komentarz