Październik w Trójmieście: wydarzenia

trojmiasto-wydarzenia-kulturalne-2016

Pisaliśmy już o tym, jakie będą wydarzenia kulturalne w Warszawie jesienią. Teraz przyjrzymy się, co się będzie działo w Trójmieście w październiku. W końcu kąpiel w Bałtyku w tę porę roku to nienajlepszy pomysł, o ile nie jesteś doświadczonym morsem i niestraszny Ci jest lodowaty chłód wody 😉

Nie bójmy się…

Miesiąc rozpocznie się tanecznie, bo już 1 października odbędzie się premiera spektaklu tanecznego “Nie bójmy się…” autorstwa Anny Haracz i Andrzeja Morawca. Jest to opowieść o zwykłym życiu, dojrzałości, miłości i przemijaniu. Jeśli chcecie zobaczyć, jak pogodzić się ze straością, to zapraszamy do Trójmiejskiego Punktu Tanecznego w Gdańsku o godzinie 19.

bilet ulgowy 10 zł

bilet normalny 20 zł

Więcej tutaj

Jesienna Nuda Pod Nóż

Mary Komasa to polska wokalistka i kompozytorka, która obraca się w dźwiękach z gatunku dream popu. Jej ostatni kawałek “Lost me”, w którego wideoklipie gościnnie wystąpiła modelka Anja Rubik, obił się głośnym echem na całym świecie. I to nie tylko przez  fenomenalną muzykę – zwrócono przede wszystkim uwagę na jego walory artystyczne. Jeśli jesteście ciekawi, co Mary ma do zaoferowania na żywo, to posłuchajcie jej na tegorocznej edycji “Jesiennej Nudy Pod Nóż” 7 października w Klubie Żak w Gdańsku. Oprócz Komasy wystąpią także SOXSO, Raphael Rogiński i Gaba Kulka.

bilet ulgowy 25/35 zł

bilet normalny 40/50 zł

Więcej tutaj

 

You will never know, I will never show?

Imany powraca do Polski! Jedna najpopularniejszych francuskich wokalistek 13 października po raz kolejny zaśpiewa dla polskiej publiczności w Gdańsku. Po przeprowadzce z Nowego Jorku do Europy była modelka w błyskawicznym tempie zawładnęła międzynarodową sceną muzyczną i olśniła swoim głosem. Tego nie można przegapić! Koncert odbędzie się w Starym Maneżu.

bilet 125/140 zł

Więcej tutaj

Sopot Jazz Festival

To będą trzy dni pełne dobrej muzyki! Festiwal rozpocznie polsko-szwajcarski duet Emilie Weibel z Urszulą Dudziak oraz portugalski akordeonista Joaõ Barradas. Podczas kolejnych jazzowych wieczorów usłyszeć będzie można m.in. norweskiego klarnecistę Felixa Peikli w towarzystwie amerykańskiego wibrafonistę Joe Doubledaya, portugalski duet Sara Serpa, trio Petrosa Klampanisa, do którego dołączy wybitny saksofonista Zbigniew Namysłowski oraz Logana Richardsona. Wszyscy melomani mile widziani. Festiwal trwa od 13 do 15 października.

Więcej tutaj

 

Rumuńskie wesele

A może bardziej pasowałoby tu słowo “weselicho”? W tradycji rumuńskiej obrządek zaślubin to wydarzenie, w czasie którego zabawa trwa do białego rana. Zaprasza się wtedy profesjonalnych pieśniarzy i mówców, a ubrana w tradycyjne stroje ludowe kapela przygrywa regionalną muzykę. Bardziej w głębić się w temat można podczas wystawy “Rumuńskie wesele” w Oddziale Etnografii (Spichlerz Opacki) w Gdańsku, gdzie na zwiedzających czekają fotografie, eksponaty i materiały audiowizualne udostępnione przez Muzeul Naţional al Ţăranului Român w Bukareszcie. Ekspozycja trwa do 31 grudnia.

bilet ulgowy 6 zł

bilet normalny 10 zł

Więcej tutaj

 

AmberExpo Półmaraton

To propozycja dla aktywnych. 16 października w Gdańsku odbędzie się wielki bieg, w którym zarówno amatorscy i zawodowi biegacze będą mieli do pokonania blisko 22 km. A to wszystko w 3 godziny i 30 minut! Jeżeli nie czujecie na siłach, żeby pokonać taki kawał drogi, to mamy dla Was alternatywę – imprezą towarzyszącą AmberExpo jest bieg na jedynie 5 km pod nazwą “Gdańsk Biega na Piątkę!”.

Zapisz się!

 

Narracje 2016

To już 8 edycja tego festiwalu artystycznych instalacji wizualnych, którego ideą jest ożywienie nocą przestrzeni publicznej Gdańska. Tegorocznym tematem przewodnim jest hasło „Królestwo 60,8 m n.p.m”, odnoszące się do opowieści o Biskupiej Górce – jednej z najciekawszych dzielnic miasta. Projekty artystów z całej Polski, które pokazywać mają to miejsce jako swego rodzaju miejski mikroorganizm, będzie można podziwiać w dniach 21 i 22 października.

Więcej tutaj

 

All About Freedom Festival

Między 14 a 22 października na placu Solidarności w Gdańsku będzie się działo! Pokazy filmowe, spotkania z twórcami, dyskusje, spektakle teatralne, koncerty i różne performance. Jeżeli jesteście ciekawi, jak smakuje wolność oraz co i kto będzie na tegorocznej (już dziesiątej!) edycji festiwalu, to nie może Was tam zabraknąć.

Więcej tutaj

 

Jak widać, nie brakuje powodów, aby jesienią zawitać nad polskim morzem. Teraz tylko znaleźć dobry nocleg w Trójmieście. Interesuje Cię apartament w Gdańsku, Sopocie, a może Gdyni?

Dodaj komentarz