Najciekawsze wydarzenia tego Halloween, czyli strasznie dobra zabawa!

najlepsze-wydarzenia-halloween-2016

Obchodzone na świecie 31 października Halloween chyba już na dobre zadomowiło się w Polsce. Nie dziwią dynie powycinane w fantazyjne wzory i poprzebierane dzieciaki żądające cukierków, a liczne imprezy związane z tym świętem na stałe weszły do kalendarza wielu z nas. Zobaczmy zatem, co ciekawego będzie się działo w największych polskich miastach w tym tygodniu w związku z tym pełnym strachów świętem.

wroclaw-wydarzenia-halloween-2016

Halloweenowa gra w Domu Strachu (28  31 października)

Jak wiadomo, w Halloween powinniśmy się bać. Z tego powodu wrocławski Dom Strachu przygotował specjalną atrakcję wyjątkowo przerażający scenariusz strasznie strasznej gry. W zapowiedzi można przeczytać, że na to specjalne wydarzenie nie należy zabierać przedmiotów mogących ulec zniszczeniu… Brzmi groźnie. W Domu Strachu przerazisz się halloweenowo w dniach od 28 do 31 października, a cena zmrożenia krwi w żyłach to 35 zł za osobę. Jeszcze jest szansa się zapisać! Termin zarezerwujesz na oficjalnej stronie.

Piekielne Warsztaty z crossfitu (26 października)

Za dużo nerwów? Poziom odpowiedzialnego za stres hormonu – kortyzolu – najłatwiej obniżyć uprawiając aktywność fizyczną. Taką alternatywę oferuje Hes Box Leśnica, gdzie 26 października odbędą się piekielne warsztaty z Crossfitu. Jeśli więc z okazji Halloween, chcesz stać się prawdziwym crossfiterem sprawdź stronę wydarzenia na Facebooku. W najgorszym wypadku zakończysz warsztaty przypominając zombie, czego oczywiście Ci nie życzymy.

Ubierz się mrocznie! (30 października)

Jeśli chcesz wyglądać klimatycznie, to koniecznie sprawdź targi designu Czarny Rynek. To już trzecia edycja imprezy, która odbywa się w kawiarni Ur. 30 października znajdziesz tu ubrania i dodatki tworzone przez niszowych wrocławskich projektantów i rękodzielników. Co sprawia, że ta impreza idealnie nadaje się na Halloween? Wszystko jest w kolorze czarnym. Zajrzyj na stronę wydarzenia na Facebooku.

Sprawdź wolne apartamenty w ten weekend

poznan-wydarzenia-halloween-2016

Nietypowa impreza halloweenowa w Poznaniu (31 października)

W Poznaniu za to możesz wybrać się na prawie-tradycyjną przebieraną imprezę halloweenową. Prawie, bo jej tematem przewodnim będzie… koreański pop. To niecodzienne wydarzenie odbędzie się 31 października w klubie Corner Pub. Sprawdź stronę wydarzenia.

Jeździeckie halloween dla dzieci (30 października)

Nie przekonuje Cię to? A może Twoje serce skradną czarownice jeżdżące wierzchem na koniach zamiast na miotłach? Stajnia Podkowa Gruszczyn organizuje specjalną tematyczną zabawę jeździecką. Straszne przebranie obowiązkowe! Impreza przeznaczona jest głównie dla dzieciaków, a wszystkie dodatkowe informacje znajdziesz tutaj.

Halloweenowy maraton filmowy (28 i 31 października)

Z kolei w kinie Helios organizowane są maratony filmowe – oczywiście z najstraszniejszymi produkcjami. Zobaczymy po 4 horrory: pełne absurdu lub pełne grozy. Na które się decydujesz? Szczegóły znajdziesz na stronie kina.

Sprawdź wolne apartamenty w ten weekend

krakow-wydarzenia-halloween-2016

Halloweenowa salsa w klubie (28 października)

Chcesz zobaczyć zombie tańczące salsę? Wybierz się do klubu Prominent w Krakowie. Właśnie tam odbędzie się przebierana impreza z kubańskimi rytmami w roli głównej. Event organizowany jest przez szkołę Salsa Sabrosa, a w programie zaplanowano m.in. konkurs na najlepsze przebranie i zabawy z nagrodami. Sprawdź wydarzenie na Facebooku.

Meksykańskie Halloween z atrakcjami (29 października)

Z kolei klub Shine organizuje prawdziwie meksykańskie Halloween. Przebierz się w przerażający ubiór i sprawdź, jak wyjątkowo wyglądać będzie tego dnia to krakowskie miejsce. W programie pokaz pole-dance oraz występ specjalnej gwiazdy – Mad Mike Guitar. Jak piszą organizatorzy imprezy: „Jego Fire Show pobudzi zmysły…” Nie dowiesz się czy to prawda, dopóki nie sprawdzisz. Więcej szczegółów na stronie klubu.

Otwarty dzień w studio tatuażu (30 października)

Idealna okazja, aby wzbogacić się o nową ozdobę na ciele, nadarzy się już niedługo, bo Rock’n’Roll Tatoo & Piercing w Krakowie zaprasza na „Halloween Walk-In Day”. O co chodzi? Tego dnia możesz po prostu wejść do studia, wybrać wzór i wykonać tatuaż. Bez zapisów, bez rezerwacji. Każdy tatuaż kosztować będzie 200 zł, a dochód z tego dnia przekazany zostanie fundacji pomagającej zwierzętom Dar Serca. Aby być na bieżąco, sprawdź stronę wydarzenia na Facebooku.

Sprawdź wolne apartamenty w ten weekend

warszawa-wydarzenia-halloween-2016

Noc z azjatyckimi horrorami (29 października)

Horrory z Dalekiego Wschodu nie mają sobie równych! Wiedzą o tym organizatorzy Azjatyckiej Nocy Grozy w Kinie Muranów. Obejrzysz tam trzy filmy: „Lament”, „Szczurołap” i „Sadako vs Kayako”. Bilety kosztują 45 zł, a pokazy zapowiadają się naprawdę interesująco, więc jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, wejdź na stronę Kina Muranów.

Mroczne tajemnice przedwojennej Warszawy (30 października)

„Mroczne sprawy dawnej Warszawy” to propozycja dla osób, które znudzone są przebieranymi imprezami. Zupełnie za darmo możesz wybrać się na spacer z przewodnikiem, który oprowadzać będzie po mrocznych zakątkach przedwojennej Warszawy. Dowiesz się o wybrykach rzezimieszków, rozbojach i złodziejskich trickach. Sprawdź więcej na Facebooku.

Ogólnopolskie Zaduszki Jazzowe (1 listopada)

A jeśli w ogóle nie podoba Ci się idea Halloween i trzymasz się naszej rodzimej tradycji, proponujemy Ogólnopolskie Zaduszki Jazzowe. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie muzyków, którzy już odeszli. Będzie ono miało formułę koncertu, w którym na jednej scenie wystąpią wspólnie młodzi i doświadczeni jazzmani. Każdy utwór poświęcony będzie pamięci konkretnego muzyka. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Sprawdź wolne apartamenty w ten weekend

Dodaj komentarz