Filmowy wystrój wnętrz. 4 inspiracje dla miłośników kinowego klimatu

kinowy-wystroj-wnetrz-00

Jeśli kochasz kino, to z pewnością nie jest Ci obce uczucie tęsknoty za ulubionymi bohaterami. Z głowy cytujesz ulubione sceny, a widok niektórych aktorów przywołuje miłe wspomnienia. Czy wiesz, jak można przenieść do codzienności pozytywne emocje, które wiążą się z ukochanymi obrazami kinowymi? Stawiając na filmowy wystrój wnętrz.

Bez względu na to, czy szukasz inspiracji, czy też noclegu w ciekawym mieszkaniu – zobacz, jak z wprowadzeniem filmowej atmosfery do wnętrza poradzili sobie projektanci znajdujących się w naszej ofercie apartamentów.

 Filmowy wystrój wnętrz

kinowy-wystroj-wnetrz-01

Chcesz wprowadzić kinowy klimat do swojego wnętrza? Umieść tam zdjęcia gwiazd. Nie zapomnij jednak o tym, aby wszystko ze sobą współgrało – tak, jak ma to miejsce np. w Apartamencie Marilyn w Warszawie. Z jednej strony nowoczesność, a z drugiej – ponadczasowa elegancjaDokładnie to, z czym kojarzymy ikony kina Audrey Hepburn i Marilyn Monroe.

Monochromatyczność powieszonych na ścianach portretów gwiazd świetnie koresponduje tutaj z monochromatycznością reszty wystroju, który notabene kojarzy się właśnie z czarno-białym kinem złotego wieku Hollywood. By jednak nie było zbyt nudno, monotonia została przełamana tutaj przez przyciągające uwagę turkusowe krzesła oraz taki sam kolor podłogi w łazience. Zobaczcie sami, jak świetne jest to połączenie:

kinowy-wystroj-wnetrz-02

Jak widać – z umiarem, bo z umiarem, ale warto pozwolić sobie na oryginalną kombinację barw. Inaczej monochromatyczność może okazać się dość monotonna.

Gra skojarzeń

kinowy-wystroj-wnetrz-03

Bianco, apartament w Sopocie, to kolejny dowód na to, że decydując się filmowy wystrój wnętrza, warto zadbać o to, aby kinowe akcenty dobrze korespondowały z klimatem pomieszczenia. Tutaj projektanci postanowili na mieszankę tajemniczości oraz przytulności – konsekwentnie, bez wyraźnych akcentów kolorystycznych. Wycieniowany, monochromatyczny portret Jamesa Deana z jego nonszalanckim wyrazem twarzy świetnie współgra ze stonowanym wystrojem mieszkania. A w buntowniczy obraz aktora dobrze wpisują się ustawione na półce butelki po Whisky. To kolejny dowód na to, że umieszczając w pomieszczeniu portret znanej postaci, warto zagrać na skojarzeniach, jakie ona budzi.

Fototapeta dla odważnych

filmowy-wystroj-wnetrz-04

Czasem można zaszaleć i postawić na kolorową fototapetę, która przeniesie nas do filmowej rzeczywistości. Jak to zrobić w ciekawy sposób? Wystarczy zainspirować się wnętrzami w Starym Kinie – Cinema Residence. Mieszczą się one nie gdzie indziej, a w stolicy polskiego filmu, czyli Lodzi. To coś dla miłośników polskiego kina. Można tam wyspać się w Szuflandii znanej z filmu „Kingsajz”, albo poczuć się jak we wnętrzach z „Kariery Nikodema Dyzmy”.

filmowy-wystroj-wnetrz-05

Pamiętajcie – to rozwiązanie dla odważnych, bo fototapeta to element, który będzie najbardziej przyciągał uwagę.

Minimalizm? Czemu nie

filmowy-wystroj-wnetrz-06

Apartament Mianowskiego w Warszawie to przykład na to, że pokój nie musi być pozbawiony kolorów, aby pasowały do niego czarno-białe kinowe plakaty. Tutaj są to grafiki przedstawiające Charliego Chaplina oraz Audrey Hepburn. Choć wnętrze jest stonowane i nieco skandynawskie, to jest już mocno ożywione przez kolorowe akcenty. Być może właśnie dlatego projektanci zdecydowali się na powieszenie na ścianie wydruków w wersji minimalistycznej – inaczej nadmiar przyciągających uwagę elementów mógłby rozpraszać. Tak jednak otrzymujemy bardzo przyjemne połączenie.

Dodaj komentarz