9 najbardziej inspirujących blogów o podróżowaniu z dziećmi

blogi-o-podrozowaniu-z-dziecmi

Obalają mity mówiące, że egzotyczne eskapady z dziećmi są niemożliwe. Udowadniają, że kilkulatki hardo przemierzą wiele kilometrów. Uczą, co zapakować do plecaka oseska. Pokazują miejsca na mapie, w których nie zanudzi się żaden malec. O co chodzi? O blogi o podróżowaniu z dziećmi. Czasem przyciągające tysiące czytelników, a czasem stanowiące rodzaj osobistego notatnika.

Jeśli przeczytaliście już nasz wpis o pomysłach na wycieczki z dziećmi, ale poszukujecie jeszcze więcej inspiracji do podróżowania ze swoimi pociechami – poznajcie te 9 rodzin.

Mammamija

Opublikowany przez mammamija blog na 13 czerwca 2013

Mammamija to z coś dla miłośników mody, designu i świata wielkich miast. Rodzinny fotoblog prowadzony przez parę zawodowych fotografów. Byli ze swoim dzieckiem w naprawdę wielu zakątkach świata, ale nie rozpisują się na ten temat. Wszystko zawarte jest w obrazie. Warto sprawdzić!

Rodzina bez granic

Opublikowany przez The Family Without Borders na 24 lipiec 2016

Podróżowanie z dziećmi to nie jedyny temat, jaki podejmują na swoim blogu Anna i Thomas. Opowiadają historie swoich wypraw, ale dzielą się też refleksjami na temat ważnych wydarzeń na świecie, których niejednokrotnie byli świadkami. Ich rodzina objechała chyba całą Ziemię, więc warto wejść na ich bloga i dowiedzieć się czegoś nawet o mniej popularnych zakątkach.

Vanilla Island

Opublikowany przez Vanilla Island na 30 listopad 2014

Co sprawia, że ten blog o podróżowaniu z dziećmi jest inny, niż wszystkie? Przede wszystkim wspaniałe zdjęcia. Są też nie mniej ciekawe historie. Co robić, jak spędzać czas, z jakimi problemami można się spotkać podczas podróży z dziećmi? Tu znajdziecie odpowiedzi na te pytania. To jednak nie poradnik, ale po prostu zbiór historii, które pokazują jak można wędrować po świecie z rodziną.

Chwytaj Dzień

Opublikowany przez Chwytaj Dzień na 10 luty 2016

Kronika Domi, Piotrka, Ani i Patryka. Choć w tej chwili rodzina wróciła do codziennego życia, warto poczytać o ich ponad 3-miesięcznej podróży po Australii. Jest też mnóstwo relacji z wypraw po krajach Europy. Ten blog pokazuje, że chcieć to móc. Wiele wpisów to bardzo zabawne historie – dlatego Chwytaj Dzień czyta się znakomicie.

8 Stóp

Opublikowany przez 8 stóp na 25 maja 2013

Jak sami o sobie piszą – „blogująca rodzina podróżników”. Udowadniają, że z dzieckiem można pojechać wszędzie, i że maluchy nie są żadnym ograniczeniem. Fajna rodzinka opisująca przeróżne miejsca na świecie, które ich pociechy poznawały już jako kilkumiesięczne bobasy. Można? Można! A poza tym jest tu wiele pomysłów na podróże po Polsce.

Gdzie są Kasperki

Opublikowany przez Gdzie są Kasperki na 3 styczeń 2016

Asia, Łukasz i Maja. Polska, Europa i Świat. Trzyosobowa rodzina zwiedza co tylko się da. Na blogu znajdziecie praktyczne porady i opisy miejsc, w których byli. Zazdrość bierze jak się to czyta. Wszystko okraszone jest świetnymi zdjęciami sympatycznej trójki, a już wkrótce… czwórki.

Mrowisko

Opublikowany przez Mrowisko na 11 wrzesień 2012

Rodzinny blog pełen fotografii. Mrowisko to przede wszystkim zdjęcia, które dowodzą, że z dziećmi można i trzeba. Obrazy pokazują, że nawet w bardzo egzotycznych miejscach da się ogarnąć trójkę dzieciaków. Super!

Nadia w Podróży

Opublikowany przez Łukasz Kędzierski: podróże i fotografia na 15 maja 2013

Na blogu prowadzonym przez Łukasza Kędzierskiego znaleźć można cykl wpisów „Nadia w podróży”. Nadia to córeczka globtroterów, którzy pokazują, że wyprawy są dla dużych i małych. Opisują dość szczegółowo zakątki w Polsce i na świecie, które zwiedzili z malutką. A wszystko okraszone jest doskonałymi zdjęciami autora.

Majowa Mama

Opublikowany przez Mama w podróży na 27 kwietnia 2016

Blog Pauliny, która opisuje rodzinne podróżowanie po różnych miejscach Europy i świata. Często są to miejsca stosunkowo łatwo dostępne, więc zainspiruje Was ten blog, jeśli nie jesteście gotowi na wielkie egzotyczne wyprawy. Paulina pokazuje co fajnego można robić, żeby dzieciaki się nie zanudziły.

Dodaj komentarz