8 zawodów, dzięki którym zwiedzisz świat

zawody-dzieki-ktorym-zwiedzisz-swiat-01

A więc złapałeś bakcyla podróży i dwa tygodnie urlopu to dla Ciebie zdecydowanie za mało. Chcesz całe swoje życie zamienić w podróż? My wiemy jak połączyć przyjemne z pożytecznym i tym samym nie umrzeć z głodu. Oto 8 zawodów, dzięki którym zwiedzisz świat – i jeszcze na tym zarobisz 🙂

#1 Nauczyciel angielskiego

Zapotrzebowanie na znajomość języka angielskiego jest na całym świecie ogromne – i dlatego pracę na tym stanowisku można dostać dosłownie wszędzie. Ty uczysz innych języka, a oni uczą Cię swojej kultury i życia. To chyba całkiem dobry układ?

#2 Archeolog

Ten zawód wymaga sporego zaangażowania, pasji i przede wszystkim lat nauki. Jeśli jednak czujesz w sobie duszę odkrywcy, lubisz zdobywać wiedzę w praktyce i fascynujesz się historią, to chyba warto się poświęcić. Ziemia wciąż skrywa w sobie tyle tajemnic sprzed lat!

#3 Lekarz

Lekarz to jeden z najbardziej niezastąpionych zawodów na świecie – z oczywistych względów zapotrzebowanie na tę profesję nie słabnie. Więc jeśli masz wiedzę medyczną, to po prostu jedź i lecz! Pamiętaj, że robiąc coś dobrego dla innych, zyskujesz jeszcze więcej dla siebie.

zawody-dzieki-ktorym-zwiedzisz-swiat-02

#4 Freelancer

Może nie tyle zawód, co sposób pracy, który daje nieograniczone możliwości i wolność wyboru. Ktoś kiedyś powiedział, że tak długo jak masz dostęp do smartfona i Wi-Fi, możesz pracować w dowolnym miejscu na świecie. Dzięki globalnej digitalizacji, bycie niezależnym pisarzem, fotografem, web designerem czy kimkolwiek chcesz, nigdy nie było łatwiejsze.

#5 Ochotnik do pracy w gospodarstwie

To propozycja dla niebojących się pracy fizycznej. Organizacja World Wide Opportunities on Organic Farms umieszcza ochotników w gospodarstwach ekologicznych na całym świecie. W zamian za pomocne dłonie, wolontariusze otrzymują jedzenie, zakwaterowanie i  kurs uprawy roli.

#6 Au pair

Istnieją dziesiątki stron internetowych oferujących pracę za granicą w charakterze opiekunko-gospodyni. Prowadząc dom i zabawiając dzieci, możesz codziennie i bez ograniczeń chłonąć obcą kulturę. Nie ma nic lepszego, niż życie pod jednym dachem z miejscowymi i poznanie ich kraju od kuchni.

zawody-dzieki-ktorym-zwiedzisz-swiat-03

#7 Stewardessa

Praca stewardessy bez wątpienia kojarzy się z czymś prestiżowym i ekskluzywnym. Ale oprócz dobrych zarobków w pakiecie można dostać także sporą ilość pieczątek w paszporcie z różnych zakątków świata. Warunek? Brak lęku przed lataniem i ładny uśmiech.

#8 Barman

Elastyczne godziny, wysokie napiwki, a jeśli masz szczęście to także cenne wskazówki i ciekawe opowieści. Praca za ladą nigdy nie jest nudna – szczególnie, gdy klientom po kilku drinkach rozplątuje się język. To ten moment, kiedy bardzo chętnie i zupełnie bez oporów dzielą się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami z obsługą. A o tym na pewno nie przeczytasz nigdy w żadnym przewodniku.

 

Dodaj komentarz