17 sposobów na zmianę łóżka w najbardziej przytulne miejsce na Ziemi

1. Powieś nad swoim łóżkiem lampki choinkowe LED, które możesz też ozdobić dodatkowo prześcieradłem jak na zdjęciu.

2.  Ubierz swoje łóżko w gigantyczny sweter, czyli znajdź narzutę robioną na drutach bądź zrób ją samodzielnie.

3. Zainwestuj w puchową kołdrę. Spanie pod fantastycznie lekką pierzyną jest dużo przyjemniejsze od opatulania się czymś, co przypomina zmielony plastik. Jeżeli jednak jesteś osobą uczuloną na pierzę to zawsze dbaj o to, by kołdra była lekka.

4. Aby Twoje poranki i wstawanie było przyjemniejsze, umieść pod nogami super-puszysty dywanik, który umili każdy pierwsze dotknięcie stopą podłogi. TO DZIAŁA.

5. Zapomnij o dodatkowym, przesadnie ozdobnym dodatkowym okryciu na łóżko. Jeżeli Twoje łóżko służy Ci także za siedzisko to lepiej mieć zwykłe, bawełniane lub lniane prześcieradło, które w każdej chwili może po prostu wyprać.

6. Jeżeli jednak lubisz, aby łóżko cieszyło też oko to warto mieć na nim niewielkich rozmiarów koc, pled lub puchate i miękkie cacko – takie jak na zdjęciu poniżej.

7. Zadbaj o to, by Twoje łóżko Cię nie denerwowało. Tym, co może nas doprowadzać do szału jest spadające prześcieradło. Dlatego zawsze zakładaj je tak, by nie trzeba go było bezustannie poprawiać.

8. Mogłoby się wydawać, że to oczywiste, ale nie zawsze tak jest. Rano się spieszymy i bywa, że nie mamy czasu, ale warto znaleźć dwie minuty by je pościelić 🙂

9. Nie wiesz co możesz jeszcze zrobić? Dodaj więcej poduszek! Pamiętaj jednak o tym, by nie przesadzić. Ścielenia łóżka i układanie się do snu może się okazać zbyt czasochłonne.

10. Umiesz szyć? Wyczaruj sobie fantastyczne i niepowtarzalne poszewki. Świetnie sprawdzają się tu łazienkowe dywaniki!

11. Zadbaj także o oświetlenie przy swoim łóżku.

12. Nie stać Cię na taki zagłówek jak na zdjęciu poniżej? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Zajrzyj pod podany poniżej link i dowiedz się jak go zrobić samodzielnie: http://www.thriftydecorchick.com/2013/07/diy-tufted-headboard-tutorial.html

13. Jeżeli chcesz przejść na wyższy level komfortu to mamy dla Ciebie kolejną propozycję. Zamiast bawełnianej pościeli kup lnianą. Dostaniesz ją w każdej Ikei.

14. Możesz też pomyśleć o baldachimie. 

15. Ci, którzy lubią dodatkową wygodę mogą też pomyśleć o dołożeniu dodatkowej warstwy na materac, choć specjaliści są zgodni co do tego, że zbyt miękkie łóżko nie jest najlepsze dla naszego kręgosłupa.

16. Jeżeli Twoim zmartwieniem jest mały pokój, a widok łóżka Ci przeszkadza to może warto pomyśleć o odgrodzeniu go za pomocą takiej zasłony?

17. Ostatnia propozycja to ukłon w stronę wielbicieli hamaków. Spanie na tym chyba nie jest najlepszym pomysłem, ale kto powiedział, że wypoczywać można tylko na łóżku? 

Dodaj komentarz