10 najlepszych blogów prowadzonych przez niezwykłe kobiety

najlepsze fotoblogi (2)

Prowadziły “zwyczajne” życie. W pewnym momencie postanowiły to zmienić i wybrały się w podróż. Każda z nich robi to inaczej, ale łączy je jedno – wszystkie pokazują, że jeśli bardzo się czegoś pragnie, w realizowaniu marzeń nic nie stanie na przeszkodzie. Oto 10 blogów podróżniczych prowadzonych przez kobiety. Autorki w umiejętny sposób łączą zainteresowania z wyjazdami i dzielą się swoimi doświadczeniami tworząc świetne teksty i fotografie. I chociaż podróże już dawo przestały być domeną mężczyzn, a widok dziewczyny z plecakiem przestaje dziwić to warto poznać historie tych “kobiet w drodze”. Być może ich determinacja sprawi, że sami ruszymy w świat?

Pojechana

Pojechana

Zdobywczyni Travelera za blog podróżniczy, autorka książki „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin”, a przede wszystkim odważna kobieta, która nie boi się spełniać swoich marzeń. Aleksandra przez wiele lat pracowała w korporacji. Odejście z niej uznaje za jedną z najbardziej uszczęśliwiających decyzji jakie podjęła w życiu. Aktualnie podróżuje z wraz z drugą połówką, Francuzem Adrienem.

The Adamant Wanderer

The Adamant Wanderer

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś na temat kuchni w podróży, koniecznie zajrzyjcie na blog Uli. 27-letnia autorkę pasjonuje jedzenie. Podczas wyjazdów próbuje wszystkiego, co jadalne. Wpisy na jej blogu to nie tylko opisywanie własnych wrażeń – Ula to ekspert w dziedzinie gotowania, ukończyła kierunek Food and Consumer Management na University College Birmingham. Odwiedziła 60 państw, mieszkała w Polsce, Ameryce, Meksyku i Anglii. W realizacji planów pomaga jej umiejętność wyszukiwania tanich połączeń lotniczych.

Eat Travel Sleep Repeat

Eat Travel Sleep Repeat

To blog Karoliny, która mimo młodego wieku odwiedziła już 30 państw świata. Na jej stronie można zainspirować się nie tylko relacjami z podróży, ale również wpisami o edukacji za granicą, do której autorka bardzo mocno zachęca. Znajdują się tu także posty o tematyce lifestyle’owej. Zdjęcia Karoliny znajdziemy również na Instagramie.

kASIA jalan jalan

kASIA jalan jalan

Katarzyna Tołwińska, czyli kASIA jalan jalan (w podróży) tworzy teksty na bloga wyjątkowym językiem. Każdy wpis to dawka inspiracji do realizowania marzeń, poszukiwania własnego szczęścia, poznawania innych kultur i zgłębiania wiedzy. Niezwykle mądry blog wrażliwej i wykształconej kobiety, dla której podróż to coś więcej niż zaliczanie kolejnych miejsc na mapie świata.

Zależna w podróży

pozornie zależna

Blog Agnieszki to kolejny przykład na to, że samotne wyprawy organizowane na własną rękę dają niewiarygodną satysfakcję. Pozornie Niezależna nie boi się podróżować sama, często korzysta również z przejazdów „za jeden uśmiech”. Z jej strony zdobędziemy mnóstwo informacji na temat krajów Azji i Europy, a także dowiemy się, jak podróżować odpowiedzialnie. Warto czytać ze względu na język – autorka jest z wykształcenia polonistką.

Bear Girl

bear girl

BearGirl – dziewczyna-niedźwiedź. Dowodzi, że kobiety są silne i wytrwałe. Taka właśnie jest Kamila, której największą pasją stały się samotne podróże po tundrze, pustyniach i wulkanach w towarzystwie roweru i aparatu. Na jej blogu dowiemy się, jak poruszać się po najtrudniejszych terenach, zdobędziemy informacje na tematy przyrodnicze oraz poczytamy o sztuce bushcraftu, czyli umiejętności życia w naturze i korzystania z niej bez jej dewastacji.

Anita Demianowicz Blog

Anita Demianowicz Blog

Anita pół roku spędza w Gdańsku, a kolejne pół – w drodze. Jak zaczęła się jej podróż? Po pierwsze – była znużona dotychczasową pracą. Po drugie – przyśniła jej się Gwatemala. I tak w 2012 roku Anita pożegnała na lotnisku męża i wybrała się w samotną kilkumiesięczną podróż po Ameryce Południowej. Od tego czasu odwiedziła wiele miejsc i prowadzi bloga, dzięki czemu realizuje swoje największe marzenie – pisanie o odbytych podróżach.

Little Town Shoes

10403066_708768885916449_6860875005139740426_n

Chcecie poznać osobę zakochaną w Nowym Jorku? Magda to jedyny polski przewodnik po tym niezwykłym amerykańskim mieście. Jej ogromną wiedzę na temat Nowego Jorku doceniono w popularnych mediach. Na blogu Little Town Shoes znajduje się mnóstwo porad, jak zwiedzać miasto a także historia miłosna – bo Magda zanim obdarzyła uwielbieniem NYC, zakochała się w Amerykaninie.

DIANA DEMI

where is demi

Demi to pół Hinduska, pół Polka, która pierwszą podróż odbyła w wieku 8 lat, kiedy razem z mamą wyjechały na rok do Japonii. Po ukończeniu liceum pracowała we Włoszech, aby zarobić na podróże. Obecnie studiuje w Krakowie, a w wolnych chwilach odwiedza kraje Europy, Azji i Afryki. Razem z chłopakiem ma w planach podróż dookoła świata – warto więc śledzić blog na bieżąco, bo jeszcze dużo się może tu pojawić. Dużym atutem strony są barwne zdjęcia i przyciągająca wzrok szata graficzna.

Life in 20 kg

life in 20 kg

Martyna Skura kilka lat temu zorientowała się, że nie interesuje ją główny temat rozmów znajomych, mianowicie “jaki stół kupić do mieszkania”. Zdecydowała się porzucić środowisko, w którym coraz więcej osób bierze kredyt i ślub (w tej lub odwrotnej kolejności) i przeprowadziła się do Gruzji. Później do Chin. A potem do Tajlandii. Obecnie mieszka w Polsce, ale już planuje kolejną wyprawę. Jej wyjazdy to nie turystyczne zwiedzanie topowych punktów na mapie. To życie w innych krajach spakowane w 20-kilogramowy bagaż.

10 myśli na temat “10 najlepszych blogów prowadzonych przez niezwykłe kobiety

  1. Super dziewczyny! uwielbiam czytać blogi samotnie podróżujących kobiet, często pomagają mi w różnyh sytuacjach w mojej podróży, inspirują lub wręcz podpowiadają pewne rozwiązania. Ja jestem już old women, więc budzę mniejsze zainteresowanie. Drugi rok w podróży. To taki mój sposób na ostatni etap życia. Wpadam do rodziny na Boże Narodzenie, już z biletem powrotnym w garści do nowego miejsca 🙂 lub do tego samego kraju, jeśli dobrze się tam czuję 🙂 pozdrawiam wszystkie samotnie podróżujące dziewczyny i życzę bezpieczeństwa i zdrowia w podróży, resztę można sobie samej zorganizować 🙂 powodzenia!
    Zosia

  2. Polecam dolaczyc do kompletu podrozujących kobiet Bestie Peludę, która wędruje od 2 lat z malutką córeczką Gają.

    Jej blog: somosdos.fotowyprawy.com

    Jej fb: facebook.com/bestia.peluda.56

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz